kwiatowe wzory

Kwiatowe kolory i dodatki w pokoju dziennym

Tagi: Agnieszka Buchta, inspiracje, kwiaty, wnętrza,

Maj 12, 2014


Niestety często zdarza się, że podchodzimy stereotypowo do tkanin z motywem kwiatowym. Kojarzą się nam z babcinymi wnętrzami, w których więcej przeszłości niż teraźniejszości. Czy jest to odpowiednie podejście? Oczywiście, że nie! Kwiaty potrafią dodać uroku i subtelności, więc nie można ich bezpodstawnie szufladkować.

kwiatowe wzory

Warto rozpocząć od tego, że trzeba być ostrożnym podczas dodawania kwiatowych akcentów do swoich czterech ścian. Nie ma co przesadzać z ich ilością, ponieważ chodzi o odrobinę koloru, a nie tęczę różnych tkanin. Osobiście zawsze polecam kupowanie poduszek, bo można je łatwo zmienić, kiedy się znudzą.

kwiatowe wzory

Dla odważniejszych mam propozycję z kwiatami na meblach tapicerowanych. Dzięki takim elementom wnętrze stanie się od razu weselsze, jednak należy pamiętać o tym, iż barwny fotel będzie odgrywał pierwszoplanową rolę w pokoju dziennym. W związku z tym powinien być jedynym tak krzykliwym meblem w pomieszczeniu.

kwiatowe wzory

Tapetowanie wszystkich ścian odeszło do przeszłości. Teraz tapetuje się jedynie te fragmenty pomieszczenia, które mają zostać zaakcentowane. Oczywiście do tego celu można wykorzystać motyw kwiatowy. Nie muszą być to dosłowne pąki róż z liśćmi, a jedynie kształt przywodzący na myśl kwiaty.

kwiatowe wzory

Jak zawsze znalazłam coś również dla największych sceptyków. W tym przypadku jest to dekoracja przy zasłonie. Przyjemna i subtelna, a co najważniejsze: nie rzucająca się w oczy. Taki dodatek można wykonać samodzielnie używając tkanin, które już występują w pokoju dziennym.

kwiatowe wzory

Do wnętrza można nie tylko wprowadzić kwiatowe tkaniny, czy akcenty, ale nawet kolory. Uwielbiasz kolor maków? Wprowadź go do swojego wnętrza! Nie ma nic przyjemniejszego niż przebywanie w pomieszczeniu zgodnym z naszymi marzeniami.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Agnieszka Buchta to młoda pani architekt wnętrz, która ma ambicje, aby zarazić wszystkich miłością do pięknych przestrzeni. Na co dzień projektuje mieszkania, a w wolnych chwilach realizuje projekty DIY. Kocha zieloną herbatę i włoskie dania. Nie cierpi chłodnych dni i narzekania. Prowadzi bloga www.agnieszkabuchta.pl


Comments

comments

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis
Poprzedni wpis
A na koniec tygodnia serwujemy playlistę ze świetnym kawałkami. Idealna…