DIY: Nowa odsłona starego kubka

Tagi: DIY, inspiracja, kubek, zrób to sam,

Kwiecień 27, 2016


W kuchennych szafkach zalegają nieciekawe, nudne do granic, białe porcelanowe kubki? To… świetnie! To doskonały pretekst do spróbowania swoich sił w sztuce zdobienia porcelany! Gotów, by stworzyć coś niezwykłego? Zatem do dzieła!

diy kubek makeithome (3)

Materiały:

  • Biały porcelanowy kubek
  • Marker do porcelany (w dowolnym kolorze)
  • Benzyna ekstrakcyjna

diy kubek makeithome (2)2

Zacznij od odtłuszczenia kubka. Nawet, jeśli wydaje Ci się, że jest idealnie czysty, możesz być pewien, że na jego powierzchni czają się niewidoczne dla Twoich oczu tłuste zacieki. Użyj benzyny ekstrakcyjnej i nie przejmuj się jej mało atrakcyjnym aromatem – ten przykry zapach szybko wyparuje.

diy kubek makeithome (5)

Teraz czas na uruchomienie wyobraźni! Za pomocą specjalnego markera do porcelany na powierzchnię kubka nanieś dowolny wzór. Nie masz pomysłu na kreatywny obrazek? Imię Twoje lub najbliższych będzie równie ciekawym pomysłem na dekorację… a jednocześnie unikniesz nerwowego poszukiwań ulubionego kubka.

diy kubek makeithome (4)

Pisaka używaj dokładnie tak, jak każdy inny mazak. Po stworzeniu wzoru odstaw kubek na około 2 doby – po tym czasie większość wzorów jest nietoksyczna i całkowicie odporna na ścieranie. Pamiętaj jednak, by sprawdzić, czy nie masz do czynienia z pisakiem wymagającym utrwalenia w piekarniku 🙂

diy kubek makeithome (1)2

Przekonałeś się, że białe wyposażenie kuchni nie musi być nudne? Jeśli tak, ruszaj do sklepu artystycznego po specjalny mazak i do dzieła!

diy kubek makeithome (6)2

źródło: www.sakssteinpapir.blogspot.no


Comments

comments

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis
Poprzedni wpis
Intrygująco rozjaśniają ciemniejsze wnętrza, w tych jasnych stanowią harmonijny dodatek.…