W zeszłym tygodniu przedstawialiśmy, jak urządzić stylową i funkcjonalną kuchnię. Teraz pora wejść na salony i w tym miejscu urządzić minirewolucję wnętrzarską. Jaką aranżację wybierasz?

design na salonach

Salon jako pomieszczenie, gdzie zazwyczaj przyjmuje się gości, jest traktowany jako wizytówka domu. Bardzo często odzwierciedla charakter i zainteresowania właściciela, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kolorów oraz dodatków.

design na salonach

Fani minimalizmu zdecydowanie wybiorą dominację bieli i czerni w aranżacji salonu. To ponadczasowe, zawsze udane połączenie sprawia, że pomieszczenie staje się interesujące, a kolorowe dodatki doskonale kontrastują ze sobą na jego tle.

design na salonach

Osobom, które cenią sobie przede wszystkim komfort i spokój, przypadnie do gustu pomieszczenie pełen ciepłych, pastelowych barw. Duża, wygodna sofa oraz małe, kolorowe obrazy na ścianie sprawiają, że salon staje się wręcz idealnym miejscem na odpoczynek po ciężkim dniu w pracy.

design na salonach

Warto bawić się kolorami i eksperymentować z formami mebli, ale należy również pamiętać, że nic tak nie upiększa pomieszczenia jak kwiaty. Zadbane rośliny potrafią cieszyć oczy przez długi czas, będąc atrakcyjnym i ciekawym dodatkiem dekoratorskim. Wybór donicy jest tak samo ważny. Odpowiednio dobrany pojemnik potrafi znacznie usprawnić ich pielęgnację, szczególnie ten wyposażony w system nawadniający.

design na salonach

Nie bój wprowadzić zmian w swoim salonie. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki styl Ci odpowiada, wypróbuj metodę małych kroków. Zacznij od elementów dekoracyjnych i stopniowo odmieniaj swoją przestrzeń aż dojdziesz do wymarzonego efektu.

design na salonach

design na salonach
design na salonach
design na salonach

Źródło zdjęć: www.makeithome.pl, www.pinterest.com


Comments

comments