Myślami jesteśmy już na wakacjach, dlatego dzisiejszy wpis nie mógł dotyczyć niczego innego, niż stylu marynistycznego. Zobacz, jak przybliżyć sobie nadmorskie klimaty w oczekiwaniu na upragniony wypoczynek:

styl marynistyczny blog.makeithome (7)

Trwającą po dziś dzień fascynację stylem marynistycznym zawdzięczamy królowej Wiktorii, która po jednej z nadmorskich podróży „przemyciła” modę na wszystko, co związane z morzem. I tak nieprzerwanie, już od lat 20. XX wieku, połączenie błękitu i bieli, rządzi zarówno w domkach letniskowych, jak i miejskich wnętrzach.

styl marynistyczny blog.makeithome (9)

Optymistyczne kolory i akcenty z podróży inspirują do wspominania dalekich podróży i planowania kolejnych wojaży. W marynistycznym wnętrzu wręcz da się wyczuć charakterystyczny zapach morskiej bryzy!

styl marynistyczny blog.makeithome (8)

Podstawą stylu marynistycznego jest połączenie odcieni niebieskiego z bielą. Obowiązkowa kompozycja to oczywiście marynarskie pasy. Niezwykle modne są kolory sprawiające wrażenie wypłowiałych. Oprócz szmaragdowych barw morza, ważne są również elementy nawiązujące do linii brzegowej: kolor piaskowy, zielony i brązowy. Dla przełamania nieco spokojnego zestawienia pasteli, warto wprowadzić do wnętrza czerwone akcenty.

styl marynistyczny

Jasne i przestronne wnętrza są charakterystyczne dla stylu marynistycznego – mają przecież przywodzić na myśl wolność i nieskończone morskie podróże. Dobrze prezentują się białe ściany z mocnymi akcentami – podczas tworzenia marynarskiej kompozycji warto posłużyć się tapetami, które ułatwiają odtworzenie biało-niebieskich pasów. Postarzane meble można stworzyć samodzielnie, stosując zdobniczą technikę decoupage.

styl marynistyczny blog.makeithome (4)

W marynistycznym wnętrzu prym wiodą naturalne tkaniny – len, płótno lub bawełna są najciekawszym materiałem na modne poduszki, zasłony lub obicie mebli. Wiklinowy kosz, pojemnik z morskiej trawy doskonale dopełnią naturalnego charakteru pomieszczenia.

styl marynistyczny blog.makeithome (5)

Poza kolorystyką, styl marynistyczny opiera się w dużej mierze na dodatkach. Oto lista obowiązkowych elementów morskiego wnętrza”

liny – zarówno w roli dekoracji, jak i funkcjonalnego dodatku. Doskonale zastępują „żabki” firanek, a nawet podstawę lampy.

styl marynistyczny blog.makeithome (6)

koło ratunkowe, kotwica, ster – mogą znaleźć się na poduszkach lub obrazach, ale również w oryginalnej postaci. Warto stosować je z rozwagą, by nie „zagracić” wnętrza.

styl marynistyczny blog.makeithome (1)

skrzynia – pełna Twoich najcenniejszych skarbów. Jako wilk morski, powinieneś pamiętać, by odpowiednio ją „postarzyć”, przecież przebyła z Tobą niejedną podróż! Większa skrzynia sprawdzi się jako stolik lub pojemnik na ubrania.

muszle – obowiązkowe wspomnienie nadmorskich wakacji, które sprawdzi się jako ozdoba stołu, niebanalny serwetnik lub… uchwyt do szafki.

styl marynistyczny blog.makeithome (2)

butelka – może ukryjesz w niej tajemniczą wiadomość lub niewielki stateczek? Niezależnie od zawartości, będzie ciekawą podstawą lampy oraz wazonem.

latarnia – pokazuje drogę wędrowcom, a Tobie rozświetli marynistyczne wnętrze i dopełni jego charakteru.

kompas – stylowy dodatek, który podkreśli Twoje zamiłowanie do podróży i eleganckich wnętrz.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com


Comments

comments